WhyCycles El Jefe

EL JEFE

FAST OR SLOW. JUST GO!

Introducing the Jefe, the latest bike in the Why Cycles lineup. The Jefe is the perfect combination of the Why builds you know and love: It’s as capable in the backcountry as the Wayward, but lighter and faster. It’s playful like the S7, but more serious and less swoopy. Take the Jefe bikepacking, over technical singletrack, and to the start line of your next XC race.

Frame Specs: Straight top tube, clearance for 29×2.6” tires with lots of mud clearance, sliding dropouts with 420-435mm chainstay adjustability. We did away with the belt drive split like our other bikes, but kept all the fender and bottle mounts. Load it up for adventure or keep it lightweight and fast.

The Jefe’s namesake is special, too. Jefe Branham is an ultra-endurance legend based in Gunnison, CO, and has been a friend and team rider for Why for two seasons. He told us what his dream bike would be for going fast in the backcountry, and turned it into a reality. Jefe’s personal mantra is “Fast or Slow Just Go,” so with his input we turned it into a sandblasted graphic on the raw titanium. The lily flower in the graphics is a nod to his two year old daughter, Lillian.

Taking inspiration from skate and snow culture, we decided to make this bike a pro-model. We are so grateful to Jefe for all he has done for Why and for helping us pin down this truly versatile and incredible bike, so a portion of each sale goes to him to support his racing career.

KRÁSA V KAŽDÉM ÚHLU

MOŽNOSTI OSAZENÍ

Rám

67 078 Kč

 • Rám
 • CaneCreek 15-series IS42/IS52 Headset
 • Límec sedla
 • Revel šroub na pevné nápravě
 • Pevná osa

Rám, vidlice

67 078 Kč

 • Rám
 • Rock Shox SID Ultimate 120mm Black
 • RockShox Super Deluxe Ultimate
 • CaneCreek 15-series IS42/IS52 Headset
 • Límec sedla
 • Revel šroub na pevné nápravě
 • Pevná osa

Rám, vidlice, kola

107 778 Kč

 • Rám
 • Rock Shox SID Ultimate 120mm Black
 • RockShox Super Deluxe Ultimate
 • Revel Wheels RW27 Fusion Fiber Wheels
 • Cane Creek 40 Headset
 • CaneCreek 15-series IS42/IS52 Headset
 • Límec sedla
 • Revel šroub na pevné nápravě
 • Pevná osa

SPECIFIKACE RÁMU EL JEFE

Headset Integrovaný standardní 42 mm horní pohár, 52 mm spodní pohár
Středové složení BSA 73mm standard BSA standard
Zvýšení rozteče náprav 12 mm x 148 mm
Patky 12mm pevná osa, stoupání závitu 1,75, nastavitelné posuvné.
Držáky držáky lahví na sedlové trubce, horní trubce, dolní trubce, spodní trubce. Třetí otvor pro láhev je na spodní trubce pro připevnění příslušenství
Držáky na stojan Všechny standardní držáky na nosič a blatníky
Sedlovka 31,6 mm
Hloubka vložení sedlovky malá (175 mm), střední (220 mm), velká (245 mm), X velká (270 mm)
Svorka sedadla 34,9 mm
Brzda Max 180 mm vzadu s adaptérem, standard pro přímou montáž
Světlá výška Max. 29 x 2,6 ″ pneumatiky s posuvným nastavením nejméně 5 mm od zcela uzavřeného

GEOMETRIE A VELIKOST

PROTOŽE TITAN JE MAGICKÝ

Vyrábíme naše kola z nejlepších možných materiálů pro terén, ve kterém jezdíme. Používáme nejkvalitnější titan třídy 9 3 / 2,5 pro trubky našich rámů a 6/4 titanu pro hlavovou trubku, plášť středového složení a opracované bity po celém rámu. Materiál Wonder má tolik vynikajících atributů kvality jízdy: o 43% lehčí než ocel, vyšší poměr pevnosti a hmotnosti než hliník, výrazně odolnější vůči poškození při nárazu než uhlík a nejlepší vlastnosti tlumení vibrací ze všech tří uvedených materiálů. Myslíme si, že budete souhlasit, že jsme dosáhli našeho cíle, kterým je vytvoření titanových rámů s moderním nádechem, díky inženýrskému vedení vnitřního vedení kabelů, integrovaných náhlavních souprav a spodních konzol se závitem. Pro jezdce, kteří chtějí špičkové, pohodlné a rychlé kolo postavené tak, aby vydrželo na celý život, věříme, že vhodně vyrobený titanový rám je tou nejlepší volbou a doživotní zárukou.

PROČ WHY CYCLES

ZÁRUKA

Ve společnosti Why věříme svým výrobkům. Pokud nebudete s nákupem z jakéhokoli důvodu plně spokojeni, můžete kolo Why do 30 dnů od nákupu vrátit a získat zpět plnou částku. Samozřejmě vás žádáme, abyste tyto zásady respektovali (žádný účelový nákup kola na dlouhodobý "pronájem" není povolen!)

Dále nabízíme doživotní záruku pro původního kupujícího na všechny rámy Why. Jedná se o jednoduchou záruční politiku - v podstatě pokud budete kolo používat k tomu, k čemu bylo určeno, a rám někdy selže kvůli výrobní vadě, vyměníme vám ho zdarma.

A k tomu všemu nabízíme doživotní záruku na výměnu rámu po pádu. Pokud nabouráte a kolo poškodíte nebo pokud vjedete do garáže a přitom zapomenete, že na střeše vašeho auta je čerstvě nový rám Why, budeme s vámi spolupracovat a nabídneme vám náhradní rám za velmi nízkou cenu.

GARANCE A KVALITA

Není nic lepšího než šlapat do pedálů v horách, projíždět se po polní cestě v lese nebo prolétávat na skokanských můstcích. Jsme hrdí na naše ručně vyráběná, jedinečně radikální kola, která si zamilujete. Kola prodáváme přímo vám z našich webových stránek zde a slibujeme, že vám nabídneme nejlepší možný zážitek při nákupu, přebírání a hlavně jízdě na vašem novém kole Why. Můžete si být jisti (a šlapat), že jsme vaše kolo navrhli, otestovali, vyrobili a postavili podle nejvyšších možných standardů v celém cyklistickém průmyslu. Vytváříme pouze kola, na kterých chceme jezdit, a za svými výrobky stojíme díky zásadám vrácení bez otázek a přímé, legitimní doživotní záruce a zásadám výměny v případě pádu. Prohlédněte si naše stránky nebo nám zavolejte - vždy jsme tu pro vás, abychom vám pomohli najít kolo vašich snů a prozkoumat neznámé za rohem.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz